Blog - Strony internetowe

Przed zakupem czegoś w sklepie zastanawiasz się, czy dana rzecz jest warta wydania akurat takiej sumy pieniędzy? Lubisz wiedzieć za co płacisz i zależy Ci na jakości produktu. Podobnie jest ze stronami internetowymi. Dobrze jest mieć świadomość, że Twoje pieniądze nie idą na marne, ale wydatkowane są rozsądnie na stronę www, która rzeczywiście się z zwróci i z czasem będzie przynosić wymierne zyski. Zatem ile kosztuje zrobienie strony internetowej?

Koszt strony internetowej a jej rodzaj

Strona www, która zarabia to skuteczna strona, więc musisz liczyć się z tym, że wydatek w związku z tym będzie adekwatny do jej jakości. Przeglądając oferty na pewno zauważyłeś, że na rynku ceny za strony internetowe wahają się i niekiedy są bardzo rozbieżne. Dlaczego tak się dzieje i ile kosztuje zrobienie strony internetowej? W grę wchodzi wiele aspektów. Pierwszym z nich jest rodzaj narzędzia jaki jest Ci potrzebny do zdobywania „internetowych” klietnów. Na początku zastanowów się czy potrzebujesz strony internetowej, która będzie prostą wizytówką prezentującą Twoją firmę czy może chciałbyś, aby owa strona była bardziej rozbudowana. Wolisz, aby zawierała pełną ofertę Twoich usług bądź produktów, była bogata w treści oraz posiadała szczegółową galerię prezentującą Twoje realizacje? Twoje wymagania na pewno zostaną zrealizowane, ale pamiętaj, w zależności od stopnia rozbudowania koszt strony internetowej ulega zmianie i wzrasta wraz z zastosowaniem większej ilości elementów. Warto mieć na uwadze także to, że strona techniczna witryny www jest równie ważna jak jej wygląd „zewnętrzny”, a nie każdy o tym pamięta.

Strona wizytówka

Wróćmy do stron będących prostymi wizytówkami. Może wydawać się, że tego typu strona posiada niższą rangę niż rozbudowana strona www. Jednak, decydując się na „wizytówkę”, sami będziecie mogli się przekonać jak bardzo jest przydatna i że jest niezbędnym dodatkiem w kreowaniu marketingu Twojej firmy. Mimo tego, że nie składają się z podstron, to zawierają treści, grafikę, oraz dane kontaktowe, które są niezbędne z punktu widzenia Twojego klienta. Klasyczne strony wizytówki tworzone są na szablonach, czyli gotowych wzorach.

Responsywne strony internetowe

Choć coraz więcej osób korzysta ze smartfonów i tabletów, to na pewno nie każdy wie czym jest responsywność stron internetowych. Responsywność to nic innego jak dostosowanie strony www w taki sposób, aby móc ją wygodnie przeglądać właśnie na tych urządzeniach i korzystać z niej w sposób mobilny, czyli w dowolnym miejscu w jakim tylko się znajdujemy. Warto zainwestować w responsywność strony www, jeżeli zależy Wam na wygodzie i zadowoleniu klientów, zwłaszcza, że to nie jest duży wydatek, bo rzędu ok. 600 zł.

Ile kosztuje sklep internetowy?

Jeżeli masz zamiar sprzedawać produkty za pośrednictwem internetu, musisz wiedzieć, że narzędzie jakim jest sklep wymaga zupełnie innego „mechanizmu” tzn. oprogramowania, na którym jest budowany. W tym przypadku korzystamy z niezawodnego narzędzia jakim jest system Prestashop, który wybraliśmy ze względu na intuicyjny panel administracyjny, który pozwala w łatwy sposób wprowadzać zmiany chociażby w treści czy asortymencie. Pamiętajcie, że w przypadku sklepów musicie przygotować się na nieco większy wydatek, bo rzędu ponad 3000 do blisko 9000 zł.

Blog firmowy

Inwestując pieniądze w stronę internetową lub sklep liczysz na zwiększenie sprzedaży i zwielokrotnienie swoich zysków. Spośród wielu działań jakie należy podjąć w celu wypromowania strony czy sklepu, i tym samym Twojego biznesu, możemy wymienić tworzenie bloga firmowego. To co prawda płatny dodatek do strony www lub sklepu, ale który sprawi, że staną się bardziej atrakcyjne i profesjonalne. Dzięki wysokiej jakości wpisom tematycznym możemy trafić do szerszego grona klientów i zyskać miano eksperta w swojej dziedzinie.

Koszt domeny i hostingu

Kiedy już strona jest gotowa pamiętajcie o tym, że trzeba ją utrzymać, dlatego przygotujcie się na niewielkie koszty z tym związane i które ponosicie raz na rok. Tu musicie poznać takie pojęcia jak domena, czyli unikalny adres strony www oraz hosting – miejsce na serwerze, na którym przechowywane są pliki strony, bez których Twoja strona nie będzie funkcjonować. Zastanawiacie się jakie są zatem roczne koszty utrzymania strony? Jeżeli chodzi o domenę cena wynosi 70 zł, natomiast hosting to koszt 100 zł.

Co jeszcze ma wpływ na cenę strony internetowej, a o czym nie wspominaliśmy? Doświadczenie firmy i ilość wykonanych realizacji. Profesjonalne strony nie biorą się znikąd, to wiedza, która została zdobyta na przestrzeni lat. Zapoznając się z propozycją oferty firmy wykonującej strony internetowe wskazane jest przyjrzenie się realizacjom i ich jakości, co powinno rozwiać Twoje wątpliwości względem wyboru odpowiedniej firmy projektowej.

Jeżeli macie w planach zakup strony internetowej i chcecie poznać więcej szczegółów dotyczących naszych pakietów oraz to ile kosztuje zrobienie strony internetowej w naszej firmie, wejdźcie tu.