Blog - Strony internetowe

Przed zakupem czegoś w sklepie zastanawiasz się, czy dana rzecz jest warta wydania akurat takiej sumy pieniędzy? Lubisz wiedzieć za co płacisz i zależy Ci na jakości produktu. Podobnie jest ze stronami internetowymi. Dobrze jest mieć świadomość, że Twoje pieniądze nie idą na marne, ale wydatkowane są rozsądnie na stronę www, która rzeczywiście się z zwróci i z czasem będzie przynosić wymierne zyski. Zatem ile kosztuje zrobienie strony internetowej?

Koszt strony internetowej a jej rodzaj

Strona www, która zarabia to skuteczna strona, więc musisz liczyć się z tym, że wydatek w związku z tym będzie adekwatny do jej jakości. Przeglądając oferty na pewno zauważyłeś, że na rynku ceny za strony internetowe wahają się i niekiedy są bardzo rozbieżne. Dlaczego tak się dzieje i ile kosztuje zrobienie strony internetowej? W grę wchodzi wiele aspektów. Pierwszym z nich jest rodzaj narzędzia jaki jest Ci potrzebny do zdobywania „internetowych” klietnów. Na początku zastanowów się czy potrzebujesz strony internetowej, która będzie prostą wizytówką prezentującą Twoją firmę czy może chciałbyś, aby owa strona była bardziej rozbudowana. Wolisz, aby zawierała pełną ofertę Twoich usług bądź produktów, była bogata w treści oraz posiadała szczegółową galerię prezentującą Twoje realizacje? Twoje wymagania na pewno zostaną zrealizowane, ale pamiętaj, w zależności od stopnia rozbudowania koszt strony internetowej ulega zmianie i wzrasta wraz z zastosowaniem większej ilości elementów. Warto mieć na uwadze także to, że strona techniczna witryny www jest równie ważna jak jej wygląd „zewnętrzny”, a nie każdy o tym pamięta.

Skuteczna strona www – na jaki wydatek się przygotować?

Wiele firm proponuje różnorodne pakiety, dzięki którym dopasujesz koszt strony internetowej do swoich możliwości finansowych, ale i pod kątem wymagań co do jej zawartości. Pamiętaj im więcej dodatków tym strona jest droższa. Do osób, które nie są w stanie przeznaczyć większej sumy pieniędzy na budowę strony internetowej kierowane są pakiety podstawowe, okrojone o pewne funkcjonalności.

Zasadniczo koszt strony internetowej waha się od ponad 2000 - 4500 zł. Oczywiście podkreślamy, że mówimy tu o stronach internetowych, natomiast sklepy internetowe to zupełnie inna bajka. Jeżeli masz zamiar sprzedawać produkty za pośrednictwem internetu, musisz wiedzieć, że narzędzie jakim jest sklep wymaga zupełnie innego „mechanizmu” tzn. oprogramowania, na którym jest budowany. W przypadku sklepów musicie przygotować się na nieco większy wydatek rzędu 3000 – 4900 zł.

Co jeszcze ma wpływ na cenę strony internetowej, a o czym nie wspominaliśmy? Doświadczenie firmy i ilość wykonanych realizacji. Profesjonalne strony nie biorą się znikąd, to wiedza, która została zdobyta na przestrzeni lat. Zapoznając się z propozycją oferty firmy wykonującej strony internetowe wskazane jest przyjrzenie się realizacjom i ich jakości, co powinno rozwiać Twoje wątpliwości względem wyboru odpowiedniej firmy projektowej.

Jeżeli macie w planach zakup strony internetowej i chcecie poznać więcej szczegółów dotyczących naszych pakietów oraz to ile kosztuje zrobienie strony internetowej w naszej firmie, wejdźcie tu.