Administrator | 02-06-2021
cofnij

Sklep internetowy - jak zaprezentować produkt

Czego dowiesz się z artykułu:

  • Jak pokazać produkt, żeby klienci chcieli go kupić.

  • Układ strony produktu – czego nie może na niej zabraknąć.

  • Jakie elementy sklepu wpływają na efektywną sprzedaż.


Chcąc skutecznie sprzedawać swoje towary musisz zadbać o kilka istotnych kwestii m.in. efektowną i wygodną w przeglądaniu stronę, skuteczny marketing, a także skupić się na jak najdokładniejszym zaprezentowaniu poszczególnych produktów. Ostatni punkt stanowi bardzo ważną część przygotowań, ponieważ zawsze warto mieć na uwadze to, że konkurencja może dysponować takimi samymi produktami lub bardzo podobnymi do tych oferowanych przez Twoją firmę. W zależności od tego, co sprzedajesz, możesz wykorzystywać różnego rodzaju narzędzia, dzięki którym ułatwisz swoim klientom podjęcie najbardziej trafionej decyzji podczas zakupów.

Karta produktu – pokaż towary z jak najlepszej strony

Poznając najważniejsze elementy, jakie powinny zostać uwzględnione na karcie (stronie) produktu, zyskujesz pewność, że Twoi klienci nie będą mieć żadnych wątpliwości, co zamawiają i czy produkt spełnia ich oczekiwania. Eksponując swój produkt w sklepie internetowym należy postarać się o zachowanie najistotniejszych wytycznych:

  • Precyzyjna nazwa  - To, w jaki sposób przygotowana zostanie nazwa produktu, jest kluczowe, by klienci nie mieli problemu z odnalezieniem oferowanych przez Ciebie towarów. Przede wszystkim nazwa nie może zbyt długa i powinna zwierać frazy kluczowe, które są najczęściej wpisywane przez użytkowników w wyszukiwarce oraz odnoszące się do rodzaju produktu, a także jego cech (np. koloru, rozmiaru).
  • Wyraźne zdjęcia pokazujące detale - Robiąc zakupy przez internet konsumenci, nie mają szansy przyjrzeć się danemu produktowi z bliska, dlatego tak ważne jest, by w sklepie znalazły się wysokiej jakości fotografie oddające jak największą liczbę detali. Zastosuj ujęcia z różnych perspektyw, białe tło, dzięki któremu oglądający skupi uwagę wyłącznie na produkcie, optymalną wielkość zdjęcia, aby nie spowalniać strony. W pewnych wypadkach zalecana jest kreatywność i stworzenie ciekawej aranżacji, w którą produkt zostanie umiejętnie wpisany. Takie zabiegi szczególnie stosuje się przy artykułach dekoracyjnych lub odzieżowych.
  • Widoczna cena i warunki zakupu - Wiele osób wybierając produkt dla siebie, kieruje się ceną. Pamiętaj, by każdy, kto wejdzie do Twojego sklepu, mógł ją bez problemu sprawdzić. Co bardzo ważne, zadbaj o ich bieżącą aktualizację, uwzględniając przy tym różnego rodzaju promocje. Dobrym zwyczajem jest umieszczenie w pobliżu ceny innych istotnych informacji m.in. dotyczących warunków dostawy i form płatności czas realizacji zamówienia.
  • Szczegółowy opis - Zarys informacji o produkcie powinien być na tyle wyczerpujący, by rozwiać wszystkie wątpliwości klienta. Jednocześnie nie można zapominać o zachowaniu przejrzystości, dzięki której treść będzie łatwa do zrozumienia, szczególnie, jeżeli piszesz o parametrach technicznych. Przedstaw, jakie korzyści będzie mieć klient, jeśli zdecyduje się zakupić Twój produkt.

Dodatkowe narzędzia wspierające sprzedaż produktów

Jak wiadomo, każda branża rządzi się swoimi prawami, dlatego tak ważne jest dokładne przemyślenie sposobu prezentacji towaru. Dla przykładu, sprzedając meble, oprócz precyzyjnego opisu i zaprezentowania istotnych właściwości, warto pokusić się np. o wprowadzenie na stronie konfiguratora produktów. Dzięki niemu każdy klient może samodzielnie skomponować produkt pod indywidualne oczekiwania, dobierając np. wielkość czy materiał wykończeniowy, który najbardziej go interesuje.

Sklep internetowy, który uwzględnia wymienione w powyższym artykule komponenty, zostanie doceniony przez konsumentów. Łatwe odnalezienie produktów, przystępne opisy i wyczerpujące informacje oraz wyraziste zdjęcia zwiększają Twoje szanse na zdobycie tytułu lidera sprzedaży internetowej.