Administrator | 30-12-2020
cofnij

Jak wygląda zakładanie sklepu internetowego?

"Chcę sprzedawać w internecie!" - taka myśl krąży Ci w głowie już od dłuższego czasu. Wiesz czym chcesz handlować i masz wstępny zarys koncepcji tego jak powinien wyglądać Twój sklep internetowy. Jednak im więcej zastanawiasz się nad szczegółami, tym bardziej czujesz, że do Twojego planu wkrada się chaos. Bez obaw, pomożemy Ci zebrać wszystko w jedną zgrabną całość.

 

Etapy tworzenia sklepu internetowego

Jak długą drogę trzeba przebyć, aby móc cieszyć się dobrze zarabiającym sklepem internetowym? Ustalenie ciekawej oferty produktów, obsługa spraw technicznych, działania promocyjne... Poznaj wszystkie kroki, które zaprowadzą Cię do sukcesu w internecie.

  1. Analiza konkurencji i określenie tego co Cię wyróżnia - zyskasz przewagę na rynku dokładnie poznając swoich rywali oraz precyzując dlaczego Twoja firma i produkty są wyjątkowe.
  2. Przygotowanie strategii - ustalenie kto jest odbiorcą docelowym, jakiego typu są moje produkty itp.
  3. Określenie asortymentu - przyporządkowanie produktów do odpowiednich kategorii, aby klient łatwo je odnalazł oraz sprawdzanie ich hierarchii pod kątem marketingowym.
  4. Ustalenie nazwy i domeny oraz zebranie niezbędnych materiałów, takich jak stworzenie treści, opisów produktów, zebranie zdjęć. Warto wiedzieć, że nazwa i domena muszą być dobrze przemyślane, gdyż z wielu względów nie powinno się ich później zmieniać.
  5. Tworzenie sklepu - zamieszczanie produktów, śledzenie statystyk, niezbędnych dodatków, oraz operatorów płatności, dostawców itp.
  6. Marketing - ogrom działań, które przyciągną klientów do Twojego sklepu - pozycjonowanie, AdWords, newsletter, mailing, marketing szeptany i wiele innych.
  7. Kontrola i testy - sprawdzanie efektów działań marketingowych, wprowadzanie zmian, obserwowanie reakcji klientów oraz poziomu konwersji, stosując przy tym różne działania marketingowe, rożne wersje treści oferty, ceny produktów, promocji itp.

Jeżeli lubisz jasne i przejrzyste rozwiązania, skontaktuj się z nami i wspólnie stwórzmy sklep internetowy, który spodoba się Twoim klientom.