Administrator | 25-08-2020
cofnij

Responsywne strony internetowe z punktu widzenia klienta i firmy

W obecnych realiach liczy się zadowolenie klienta – to oczywiste. Rozpatrując tą tezę pod kątem stron www dojdziemy do wniosku, że to wygoda korzystania i bezproblemowy dostęp do nich warunkuje ten stan obecnego lub potencjalnego klienta. W związku z tym niezwykle ważna jest optymalizacja strony pod kątem urządzeń mobilnych, co z kolei może wspomóc firmę w dążeniu do powodzenia i sukcesu.

Dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie strony responsywnej (RWD). Jest to bardzo wygodny i dostosowany do potrzeb klientów wariant „inteligentnej” strony. Dostosowuje się do urządzeń mobilnych, w których jest otwierana. Mogłoby się wydawać, że strona responsywna to zamienna nazwa strony mobilnej. Strona mobilna, inaczej dedykowana, to po prostu wersja mobilna strony standardowej (desktopowej).

Przejdźmy do zalet jakie mają responsywne strony internetowe, biorąc pod uwagę punkt widzenia zarówno użytkownika, czyli potencjalnego klienta oraz firmy. Oto najważniejsze pozytywy:

  • Urządzenia mobilne to dodatkowy, bardzo ważny kanał do szybkiego kontaktu z klientem. Strona responsywna umożliwia użytkownikom łatwiejsze poruszanie się po stronie www. Dzięki temu więcej osób na niej zostaje i dokonuje zakupów.
  • Responsywne strony internetowe są funkcjonalne tzn. cechuje je czytelność i przejrzystość, tym samym użytkownik może z nich korzystać w pełni komfortowo. To już skraca drogę do szybszego podejmowanie przez niego decyzji np. o zakupie danego produktu lub skorzystania z usługi – oczywista korzyść dla firm
  • Z całą pewnością posiadanie responsywnych stron internetowych wpływa na korzyść wizerunku firmy. Firma, ponieważ funkcjonuje zgodnie z powszechnie panującymi trendami, jest pozytywnie postrzegana przez odbiorców.
  • Określona firma dostosowując się do najnowszych technologii dorównuje konkurencji a nawet jest w stanie osiągnąć przewagę na rynku.

W związku z powyższym posiadanie strony responsywnej to ogromna zaleta dla firmy, co rzecz jasna przełożyć się może do zwiększenia jej zysków. Biorąc więc pod uwagę jak wiele zalet posiada taki rodzaj strony na pewno wielką stratą byłoby jej nie posiadać.