Administrator | 13-09-2022
cofnij

Modernizacja strony www - dlaczego warto mieć nowoczesną witrynę?

Zastanawiasz się, czy modernizacja strony www to dobre i potrzebne rozwiązanie? Strony internetowe ewoluują, podobnie jak potrzeby konsumentów, dlatego możesz potrzebować drobnego lub większego liftingu swojej firmowej witryny. Pamiętaj, tylko nowoczesne i kompletne strony www robią wrażenie na użytkownikach internetu i zdobywają ich zaufanie.

 • Witryny internetowe odgrywają kluczową rolę w codziennym kontaktowaniu się z klientami, dlatego powinny być aktualne i modne.

 • Przebudowa strony internetowej korzystnie wpływa na realizację założonych celów biznesowych strony www.

 • Obserwacja aktualnych trendów projektowych pomaga zbudować witrynę zgodną z duchem czasu — użyteczną i ciekawą wizualnie.

Czym jest modernizacja strony internetowej?

Modernizacja strony internetowej to termin powszechnie używany do opisania procesu zmiany i ulepszania stron lub sklepów internetowych w celu nadążania za najnowszymi, najbardziej innowacyjnymi trendami. Polega na przyjmowaniu najlepszych praktyk ery cyfrowej. Chodzi o wykorzystanie aktualnych technologii i trendów, aby witryna spełniała niezawodnie swoje cele biznesowe. Warto mieć świadomość, że strona internetowa, która nie była aktualizowana od lat, nieuchronnie stanie się przestarzała wraz z wprowadzaniem nowych technologii. Aktualizacja strony internetowej ma wiele zalet, w tym lepsze rankingi w wyszukiwarkach, większą użyteczność i lepsze współczynniki konwersji.

Proces modernizacji stron internetowych może być bardzo złożony, ale odpowiednie podejście, dobra organizacja i wiedza pozwalają na osiągnięcie satysfakcjonujących rezultatów. W skrócie modernizacja strony obejmuje ocenę aktualnego stanu witryny, jej potrzeb i celów, aktualizację poszczególnych elementów np. treści, dodawanie nowych funkcji czy testowanie pod kątem błędów, aby udostępniona już zaktualizowana witryna była przydatna i dobrze sprzedawała.

Kiedy potrzebne jest odświeżenie strony www?

Strona internetowa jest wizytówką Twojej firmy, dlatego od czasu do czasu musi być unowocześniona. Jeśli chcesz zaprezentować swoją firmę jako profesjonalną i podążającą z duchem czasu, poważnie zastanów się nad odświeżeniem witryny. Przejrzysty układ witryny, piękna grafika oraz nowe funkcjonalności pokażą klientom, jak bardzo jesteś innowacyjny i zaawansowany technologicznie. Jeśli nie masz pewności, kiedy powinieneś wprowadzić zmiany na stronie, oto kilka przydatnych wskazówek.

Modernizację strony warto przeprowadzić, gdy:

 • w wielu miejscach widnieją nieaktualne informacje,

 • brakuje ważnych danych np. o nowych produktach, które pojawiły się w Twojej ofercie,

 • występują problemy techniczne i awarie, które utrudniają Ci pracę oraz zniechęcają klientów,

 • źle wyświetla się na urządzeniach mobilnych,

 • nie motywuje odwiedzających do działania np. zakupu, kontaktu.

Redesign strony internetowej może odbywać się etapami lub obejmować naprawę wszystkich elementów jednorazowo. Przed podjęciem działań ważne jest określenie, co należy zaktualizować i dlaczego warto to poprawić, aby obrać najlepszą ścieżkę modernizacji.

W jakich obszarach wykonuje się modernizacje stron www?

Odświeżanie strony www może obejmować niewielkie korekty bądź modernizację zakrojoną na większą skalę. Bardziej poważna przebudowa przyda się przy przestarzałych stronach. Zanim zostanie wykonane odświeżenie strony, należy przeprowadzić dokładną analizę strony, dzięki której będzie można określić, które z elementów wymagają modernizacji. Może się okazać, że witryna nie tylko straszy przestarzałą grafiką, ale również nie działa dobrze, np. ładuje się zbyt wolno. Biorąc pod uwagę te dwa aspekty, możemy umownie podzielić modernizację strony internetowej na dwa zakresy:

 1. Modernizacja techniczna strony www

Kluczowym celem strategii modernizacji technicznej jest poprawa wydajności strony oraz zapewnienie tego, że strona internetowa będzie zoptymalizowana pod kątem pracy na wszystkich nowoczesnych przeglądarkach i urządzeniach. W ramach modernizacji technicznej mogą być wykonywane takie zadania jak:

 • poprawki w kodzie strony,

 • zmiana systemu zarządzania treścią (CMS),

 • stworzenie strony w wersji responsywnej, czyli skalowalność dla urządzeń mobilnych.

 1. Modernizacja wizualna

Profesjonalna przebudowa strony www obejmuje również część widoczną dla klientów, czyli wygląd strony. Mowa tu o prawidłowym zagospodarowaniu przestrzeni strony internetowej oraz zadbanie o interesującą oprawę graficzną odnoszącą się do obecnych trendów oraz identyfikacji firmy. Poprawa wyglądu i nawigacji strony ma ogromny wpływ na wygodę i odczucia użytkowników. Najczęstsze zmiany, jakich dokonuje się w ramach redesignu to m.in.

 • odpowiedni dobór i zestawianie elementów graficznych w tym zdjęć, infografik itp.,

 • wprowadzenie przycisków CTA zachęcających do kontaktu,

 • dobranie stylu typografii i korekta treści,

 • poprawa estetyki szaty graficznej np. pod kątem kolorystycznym oraz przywrócenie spójności wizerunku.

Jak często odnawiać stronę internetową?

To, jak często powinna być przeprowadzana modernizacja stron www, zależy od kilku czynników - zewnętrznych, takich jak pojawiające się nowe trendy, ale także tych, które źródło mają w Twojej firmie. Tym, co powinno zmotywować Cię do wykonania modernizacji strony to m.in. zmiany zachodzące w firmie (np. wprowadzenie nowych produktów, zmiana struktury przedsiębiorstwa), nieprawidłowe działanie witryny, pojawienie się innowacyjnych rozwiązań technologicznych, które mogą usprawnić stronę.

Gruntowne modernizacje strony internetowej wykonuje się średnio co kilka lat, ale rękę na pulsie warto mieć cały czas. Nie można zapominać o swojej stronie, by w razie konieczności wprowadzić drobne, ale niezbędne poprawki. Ważne jest, by wszystkie zmiany przeprowadzać, tak by zaspokoić potrzeby osób przeglądających stronę.

Jeśli uważasz, że Twoja witryna nie spełnia wymagań klientów, skontaktuj się z nami, pomożemy Ci zbudować nowoczesną stronę www.

Co daje modernizacja stron internetowych?

Strona internetowa jest najcenniejszym narzędziem marketingowym firmy, dlatego powinna być aktualna i łatwa w użyciu oraz płynnie działać. Nowoczesna strona internetowa to nie tylko miejsce, w którym można pochwalić się produktami lub opowiedzieć ludziom o swojej firmie, dzięki niej Twoja marka może zdobyć sukces w sieci. Strona www stanowi niezawodny sposób na wzmocnienie relacji z klientami.

Witryna, jeśli będziesz ją regularnie poddawać modernizacji, skutecznie zrealizuje swoje cele - zdobędzie nowych klientów, poprawi rozpoznawalność marki oraz zwiększy sprzedaż produktów i usług.

Poprawienie strony internetowej daje Ci wiele korzyści - strona zacznie lepiej działać i stanie się bardziej atrakcyjna dla odwiedzających. Jakie cechy ma odświeżona odpowiednio zaprojektowana strona?

 • Dobrze wygląda, szybciej się ładuje i jest bezpieczna, więc użytkownicy chętnie na niej zostają.

 • Stworzona pod algorytmy Google lepiej się pozycjonuje, dzięki czemu stajesz się widoczny w sieci i docierasz do większej ilości osób.

 • Sprawia, że firma jest postrzegana przez klientów jako nowoczesna.

 • Stanowi źródło zysku dla Twojej firmy.

Jak widzisz, inwestycja w odnowienie strony internetowej daje wiele korzyści i jest opłacalna, ponieważ ma korzystny wpływ na wizerunek firmy. Posiadanie aktualnej strony internetowej oznacza, że firma będzie bardziej dostępna, zachęci do dalszego przeglądania i przyciągnie klientów do Twojej witryny.

Zobacz też: Czym jest layout strony internetowej.

Stale monitoruj swoją stronę, aby szybciej wprowadzić poprawki

Samodzielnie kontrolując wygląd swojej strony www lub powierzając to zadanie fachowcom, którzy specjalizują się w projektowaniu stron internetowych, będziesz mógł utrzymywać witrynę na odpowiednim poziomie w sposób ciągły. To nie jest stracony czas. Jeżeli będziesz dysponować stroną www, która pod względem wizualnym i funkcjonalnym wpisuje się w estetykę stron będących obecnie na topie, nie będziesz narzekać na brak zainteresowania swoją ofertą przez potencjalnych klientów.

Na pierwszy rzut oka widzisz, że Twoja witryna nie wygląda najlepiej? Czym prędzej wykonaj odświeżenie strony www, a więc zmień jej wygląd pod aktualnie obowiązujące trendy. Jeśli potrzebujesz wsparcia, skontaktuj się z nami. Chętnie Ci w tym pomożemy.