Administrator | 09-06-2021
cofnij

Najczęstsze błędy na stronach internetowych - Top 5 błędów, których należy unikać

  • Dlaczego zbyt duża ilość informacji na stronie www działa na Twoją niekorzyść.
  • Jak zaprezentować swoją firmę w internecie w nowoczesny sposób.
  • Jakie elementy poprawić, by klienci zostawali jak najdłużej na stronie.


1. Chaos informacyjny i przesyt treści

Jednym z podstawowych błędów popełnianych podczas tworzenia strony internetowej jest zamieszczanie zbyt dużej ilości treści oraz informacji, które w ostateczności okazują się niepotrzebne. Prezentując swoją firmę, ofertę i osiągnięcia, skup się na konkretach. Wiele osób nie chce tracić czasu na czytanie obszernych tekstów, dlatego zachęć swoich odwiedzających przejrzystymi opisami i w których wprost powiesz, czym się zajmujesz. Co najważniejsze wyróżnij korzyści, jakie Twój przyszły klient otrzyma, decydując się na Twoje usługi bądź produkty.

2. Mylące lub zbyt ogólne zdjęcia nie oddające wprost działalności firmy

Wchodząc na stronę, elementem, na który zwykle w pierwszej kolejności zwraca się uwagę to zdjęcia. Wykorzystaj pierwszych kilka sekund uwagi osoby, która odwiedza Twoją witrynę i powitaj ją zdjęciami, które przykują jej uwagę i dzięki którym nie będzie mieć wątpliwości czym się zajmujesz. Dobrze jest dysponować własnymi zdjęciami, by strona zyskała unikatowego charakteru. Można skorzystać również z banków fotografii i wybrać te wysokiej jakości, najlepiej obrazujące działalność firmy.

3. Staromodny wygląd strony

Strony www o przestarzałym układzie, monotonnej kolorystyce to nadal częsty widok z jakim mamy do czynienia w wirtualnej przestrzeni. Warto pamiętać o tym, że zmieniają się trendy, archaiczne rozwiązania ustępują miejsca nowym technologiom, dlatego tak ważne jest podążanie z duchem czasu, jeżeli chcesz utrzymać wysoką pozycję w internecie. Jedną z rzeczy, o której warto pamiętać to zadbanie o zachęcającą kolorystykę pasującą do branży, w której działasz. Pamiętaj, że barwy wzbudzają różne emocje, dlatego tylko wprawne oko grafika wybierze takie zestawienie kolorystyczne, które zmobilizuje odwiedzającego do działania i chętnie zostanie na Twojej stronie.

4. Za duża ilość zakładek

Znasz to uczucie, kiedy masz za dużo możliwości i trudno dokonać odpowiedniego wyboru? Z podobną sytuacją można zderzyć się przeglądając niektóre strony www. Widząc rozbudowane do granic możliwości menu, ciężko odnaleźć potrzebne informacje. Prosty podział na zakładki i przejrzysty układ daje gwarancję, że klient nie będzie tracił czasu na błądzenie po stronie www, tylko od ręki znajdzie to, czego szuka.

5. Strona niedopasowana do urządzeń mobilnych

Strona www, aby odniosła sukces musi być nowoczesna nie tylko pod względem wyglądu, ale również od strony technicznej. Poprawnie napisany kod jest kluczowym warunkiem, by witryna działała sprawnie, szybko się ładowała i prawidłowo wyświetlała na komputerze lub innym nośniku. Często obserwuje się dosyć irytujące zjawisko, a mianowicie strony nie mieszczące się w granicach ekranu, ucięte lub uciekające elementy... Większość już ludzi korzysta z internetu poprzez przenośne urządzenia, więc koniecznością jest przygotowanie strony w wersji responsywnej, by uniknąć tego typu sytuacji.