Administrator | 25-08-2020
cofnij

Dlaczego warto prowadzić statystyki na stronie www i jak je zainstalować

Statystyki – pierwsze skojarzenie to szereg cyfr i wykresów... Pozwalają gromadzić i porządkować dane, a na ich podstawie wyciąga się niezbędne wnioski. Zastanawiasz się jak to zagadnienie przełożyć na funkcjonalność Twojej strony www?

Zalety statystyk na stronie www

W przypadku stron internetowych statystyki to rzecz niezbędna. Jeżeli chcesz, aby Twoja strona była niezawodnym i w pełni funkcjonalnym narzędziem, wówczas korzystanie z nich jest koniecznością. Dlaczego?

Znając statystyki można sprawdzać czy strona skutecznie ściąga kontakty bądź klientów. Dzięki statystykom widać, co należy zmienić na stronie www, by więcej osób zechciało dokonywać za jej pomocą zamówień.

Statystyki dają też podgląd z jakich miejsc w sieci wchodzą do nas osoby na stronę www, jak długo na niej pozostają oraz jakie zakładki odwiedzają.

Dane przedstawiają nam skuteczność działań marketingowych. Dzięki temu można zweryfikować ich efektywność, a w konsekwencji opłacalność.

W jaki sposób możesz zainstalować statystyki na swojej stronie?

  • Możecie zaufać naszemu doświadczeniu i skorzystać z Google Analytics. To bardzo dokładne narzędzie, które operuje wieloma rodzajami statystyk. Co zrobić, żeby mieć je na swojej stronie?
  • Załóż konto na https://www.google.com/analytics,
  • zaloguj się i kliknij w "Administracja",
  • następnie naciśnij "utwórz konto" i tu podajemy nazwę swojej domeny dla które mają być mierzone statystyki.
  • na koniec "Pobierz identyfikator śledzenia" - wyświetli się kod śledzenia, który trzeba skopiować i wkleić w kodzie strony www między znacznikami .

Mając statystyki w końcu będziesz wiedział czy Twoja strona www jest efektywnym kontenerowcem, który skutecznie dostarcza dla Ciebie klientów, czy raczej statkiem z dziurami gubiący po drodze towar. Analizę możesz przeprowadzić samodzielnie lub z firmą, która się na tym zna. Jeśli będziesz potrzebował pomocy to zapraszamy do kontaktu bok@e-hermer.pl lub tel 531 004 661.