Administrator | 25-08-2020
cofnij

Praktyczne zastosowanie Prestashop

Do tworzenia stron internetowych używamy systemu Joomla, ale o tym już wiecie. Co natomiast ze sklepami? W ich kreowaniu wspomaga nas system Prestashop. Dziś przedstawimy Wam najważniejsze zalety tego systemu. W naszym portfolio oczywiście znajdziecie wiele projektów, których bazą jest właśnie to oprogramowanie – to tak na wypadek gdybyście mieli wątpliwości czy warto posiadać sklep internetowy, którego podstawą jest Prestashop.

Zasadniczym powodem, dla którego postanowiliśmy wybrać akurat ten system jest intuicyjny panel administracyjny. Za jego pomocą możemy dowolnie modyfikować sklep w ramach dodawania produktów oraz tworzenia grafiki. Zarządzanie na poziomie obsługi asortymentu sklepu jest bardzo rozbudowane. Mamy tu możliwość wprowadzania dowolnej ilości produktów oraz wielu kategorii i podkategorii.

Wiadomą rzeczą jest, że dokładnie i estetycznie zaprezentowane produkty w sklepie internetowym mogą znacząco wpłynąć na wielkość sprzedaży. Wychodząc na przeciw oczekiwaniom użytkowników, za pomocą Prestashop, dodajemy miniatury i nieograniczoną ilość zdjęć produktów. Praktyczną funkcją jest również możliwość przedstawienia stanów magazynowych – ilości produktów jakie aktualnie firma ma na stanie.

Dla klientów zakupy w sklepach zbudowanych na Prestashop to sama przyjemność. Znaczący wpływ na to ma zachęcający, przyjazny interfejs. Wygodna jest także funkcja dotycząca płatności. Zintegrowanie sklepu z popularnymi zewnętrznymi systemami płatności to jedna z bardziej istotnych zalet. Dzięki niej płatności są szybko akceptowane, co przyspiesza dostawę zamówionych produktów. Wartością dodaną jest możliwość stworzenia sklepu w kilku wariantach językowych. oraz zintegrowanie sklepu z serwisami społecznościowymi.

Firmy, którym zależy na posiadaniu sklepu o wysokiej użyteczności - spersonalizowanego i dobrze sprzedającego, powinny rozważyć zkup sklepu zaprojektowanego na Prestashop. To bardzo dobre rozwiązanie dla firm prowadzących sprzedaż średniej i dużej ilości produktów. Sprawdzi się w firmach cieszących się wysokimi wynikami sprzedaży oraz tych, które planują ją zwiększyć.